موسسه خزنده شناسان پارس برگزیده تشکل های زیست محیطی جایزه دکتر قهاری

در مراسمی که هشتم بهمن ماه ۱۳۹۳ به دعوت انجمن مفاخر معماری ایران برای اهدای جوایز دکتر سید جواد قهاری به تشکل های برتر زیست محیطی در باغ موزه قصر برگزار شد، از موسسه خزنده شناسان پارس بعنوان تشکل مردم نهاد زیست محیطی فعال تقدیر و از بین ده تشکل زیست محیطی برگزیده، جایزه دوم را دریافت کرد. در این مراسم که آقای دکتر محمد باقر صدوق، خانم دکتر خدیجه رضوی، خانم مهندس مژگان جمشیدی و تعدادی دیگر از فعالان زیست محیطی در بخش پنل تخصصی حضور داشتند  به مشکلات و مسائل زیست محیطی کشور پرداختند.
تشکل‌های برتر در این دوره به ترتیب حروف الفبا عبارتند از:
انجمن حفاظت محیط زیست کوهستان
انجمن یوزپلنگ ایرانی
جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط‌زیست
خانه محیط‌زیست شرق تهران
موسسه پروانه سبز
موسسه تمدن سبز
موسسه توسعه پایدار هُرمُد
موسسه خزنده شناسان پارس
موسسه طبیعت پژوهان زیما
موسسه نیکوکاری طلوع بی‌نشان‌ها

موسسه خزنده شناسان پارس در میان تشکل های زیست محیطی برتر جایزه دوسالانه دکتر قهاری

موسسات بنیان گذار جایزه سید جواد قهاری موسسه خیریه امداد دارویی درمانی مدد، موسسه مطالعاتی فرزان زهرا حقیقی، موسسه توسعه مطالعات بین‌المللی فاطر و با پشتیبانی سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با خدمات اجتماعی و حمایتی، جایزۀ دوسالانه دکتر سید جواد قهاری را از سال ۱۳۸۸ برقرار کرده‌اند.

درباره دکتر سید جواد قهاری:
دکتر سید جواد قهاری در ۲۲ آبان ۱۲۸۸ در تهران متولد شد. تحصیلات متوسطه خود را در مدرسه دارالفنون به اتمام رسانید و در خرداد ماه ۱۳۱۵ دانشنامه دکتری خود را در رشته طب از دانشگاه تهران دریافت کرد. در سال ۱۳۱۷ پس از پایان خدمت نظام، در وزارت داخله (اداره کل بهداری) به‌عنوان پزشک فوق‌العادۀ سیار، به استان نهم گسیل شد. از سال ۱۳۱۸ تا ۱۳۳۵ به ریاست بهداری رفسنجان، سیرجان، زنجان، یزد، ورامین و اراک منصوب شد. از سال ۱۳۳۶ وی علاوه بر داشتن مسئولیت در مراکز درمانی استان یکم، به فعالیت های ادبی و فرهنگی، از جمله تاسیس روزنامه اجتماعی تهران روی آورد. وی در ششم اسفندماه ۱۳۵۰ در تهران درگذشت.

تشکل های زیست محیطی برتر جایزه دوسالانه دکتر قهاری

تشکل های زیست محیطی برتر جایزه دوسالانه دکتر قهاری

تشکل های زیست محیطی برتر جایزه دوسالانه دکتر قهاری